TJ SOKOL JINONICE

Volejbalový oddílVolejbalový oddíl „A“ – trochu čerstvé historie

Základ tohoto družstva přivedl Jan Vojtěch v roce 1993 z TJ Motorlet. Jednalo se převážně o starší hráče, kteří hrávali soutěže a postupem času bylo družstvo doplňováno o hráče mladší.

V roce 1995 a 1996 při organizaci župních přeborů ČOS se naše družstvo umístilo na prvním místě. Úspěchem bylo v roce 1995 4. místo na turnaji neregistrovaných OPEN v Karlíně a v roce 1996 na Prašném mostě, kde skončilo naše družstvo ve složení Šetina, Šilhán, Knobloch, Jabůrek, Souček Jan, Rybníček, Vojtěch a Klír díky jednomu prohranému setu na 3. místě.

V roce 1997 skončil náš oddíl na 4. místě v Přeboru pětižupí, kdy se jako jediný neregistrovaný tým dostal do finále. V roce 1997 jsme obdrželi pozvání na SOKOL CUP LUZERN do švýcarského Lucernu na který jezdíme dodnes.

V období 1998 – 2000 bylo družstvo účastníkem různých lokálních turnajů. V roce 2001 došlo po dlouhých přípravách k vybudování volejbalového antukového hřiště,čímž došlo k přihlášení oddílu do soutěže pražského volejbalového svazu. Pro doplnění našeho oddílu přestoupili někteří volejbalisté ze Sokola Stodůlky (Souček Jan,Pokorný, Slezák, Franěk, Chudoba a Novák s kterými jsme získali zároveň i soutěž – 3.třídu PVS.

Od tohoto kroku můžeme konstatovat, že se po letech vrátil do Jinonic soutěžní volejbal, vždyť se zde hrávala v minulosti i liga. V dnešní době má oddíl přes dvacet členů a hraje ve dvou družstvech soutěž PVS.